Často kladené otázky

Nie, problém je v tom, že anaeróbne baktérie, ktoré rozkladajú proteíny a produkujú pritom síru a vytvárajú tak zápach, žijú pod povrchom jazyka, v hrdle a často aj vo vašich mandliach. Hlien, ktorý sa v tomto prípade nachádza v oblasti hrdla slúži ako zdroj proteínov pre baktérie a pomáha tak vytvárať nepríjemný zápach.

Jediná účinná cesta ako zastaviť baktérie, aby produkovali síru a vytvárali tak zápach z úst je dopraviť k nim kyslík. Zubné pasty TetroBreath obsahujú kyslíkatú zmes OXYD-8®. Baktérie sa reprodukujú každých 10–12 hodín, preto sa použitie produktov musí vykonávať v priebehu dňa. Po niekoľkých mesiacoch nastane tzv. „zotrvávajúci efekt“, kedy zubné pasty budete cítiť v ústach dlhšie. Niektorým pacientom stačí umývať si zuby dvakrát denne, avšak aspoň zo začiatku sa odporúča trikrát denne. Veľa pacientov minie mesačne 2 až 3 fľaše ústnej vody a jedna zubná pasta vydrží tak 5-6 týždňov. Ak po krátkej dobe prestanete používať tieto produkty, problém sa vráti späť, pretože baktérie spoznajú rozdiel v prostredí v priebehu niekoľkých dní. Produkty TetroBreath boli navrhnuté ako systém pre hygienu vašej ústnej dutiny na každodenné použitie.

Určite nie, vyhnete sa tak pôvodnému zámeru vytvoriť vo vašich ústach svieži dych a zabrániť vzniku nepríjemnému zápachu. Väčšina známych pást obsahuje látku sodium lauryl sulfate (laurylétersulfát sodný), ktorá vytvára penu a má tak vzbudiť dojem, že sa niečo vo vašich ústach deje. V skutočnosti to nemá žiadny prospešný účinok a v kombinácií so systémom TetroBreath oslabuje činnosť jeho zložiek. Okrem toho niektoré pasty obsahujú aj alkohol, ktorý vytvára sucho v ústach a podporuje produkciu baktérií.

Áno, môžete kombinovať jednotlivé zubné pasty s rôznymi ústnymi vodami – TetroBreath, TetroBreath PLUS a PerioTherapy. Všetky produkty sú navrhnuté tak, aby spolu efektívne spolupracovali.

Ihneď po umytí zubnou pastou TetroBreath a vypláchnutí ústnou vodou TetroBreath. Odporúča sa po čistiacom akte 15 minút nejesť a nepiť.

TetroBreath PLUS obsahuje zvýšenú kombináciu anti-mikrobiálnych prísad ako i zložiek potrebných vo všeobecnosti pre ústnu hygienu.

Jednoducho povedané, nemôžte dostať zápach z úst od niekoho iného. Baktérie, ktoré vytvárajú tento problém sú v skutočnosti prospešné a sú súčasťou zdravej ústnej flóry. Baktérie v ústach vášho priateľa pravdepodobne reagujú na sucho v jeho ústach vytvorené fajčením, alkoholom alebo niektorými liekmi.

Neexistujú absolútne žiadne negatívne vedľajšie efekty po použití produktov TetroBreath.
Ústne vody neobsahujú alkohol, umelé farbivá alebo sladidlá ani saponáty ako trisodium phosphate (fosforečnan sodný), používaný v niektorých iných systémoch určených proti zápachu z úst.
Zubné pasty neobsahujú sodium lauryl sulfate (laurylétersulfát sodný – saponát, ktorý vytvára afty a vysušuje ústa), ani saccharin (sacharín – diskutabilné umelé sladidlo). Zubné pasty obsahujú xylitol, čo je prírodné sladidlo z Fínska, ktoré obsahuje pyrofosfáty na boj proti povlaku a zubnému kameňu a ďalej obsahuje esenciálne oleje proti baktériam. V žiadnych pastách od Dr. Harolda Katza sa nenachádza žiadne farbivo (ani zelené ani modré).

V podstate závisí od toho, aký máte problém. Ak chcete získať svieži dych, stačí vám zubná pasta a ústna voda TetroBreath (alebo TetroBreath PLUS pre chronické prípady). Dr. Harold Katz ponúka aj žuvačky ZOX a TheraBreath PLUS FreshStrips na čo najrýchlejšie nadobudnutie sviežeho dychu. Bohužiaľ, tieto produkty momentálne nemáme v ponuke, v budúcnosti ich však plánujeme distribuovať.

Zubné pasty TetroBreath a TetroBreath PLUS smú používať iba deti staršie ako 15 rokov.

Áno, produkty sú bezpečné na použitie počas tehotenstva.

Baktérie produkujúce síru žijúce pod jazykom v anaeróbnom (bezkyslíkatom) prostredí po styku s proteínami vytvárajú chemikálie ako sírovodík (plynná látka s charakteristickým zápachom po skazených vajciach). Ak sa ústa vysušia, vznikajú anaeróbne podmienky umožnujúce baktériam vytvárať viac týchto zložiek, ktoré sa potom vynárajú na povrch jazyka. Je to vidieť najmä po niekoľkých hodinách bez jedla a pitia.

Samozrejme, produkty práveže napomáhajú k liečeniu poškodených ďasien alebo zubnej sklovine.

Nie, nikto nemôže zdediť baktérie, ale môže zdediť špecifický tvar jazyka (tak ako napr. niekto zdedí špecifický tvar nosa po jednom z rodičov) alebo charakteristický znak ako dlhšie vlákna na jazyku, ktoré umožnujú zachytávať viac baktérií, čo vedie k vytváraniu zápachu.

Neexistuje žiadny liek na jedno použitie, ktorý vás natrvalo zbaví zápachu (alebo bolesti hlavy, zubov, akné, lupín, cukrovky atď.), pretože baktérie sa tam budú stále nachádzať a reprodukovať sa, nedajú sa odstrániť navždy. A tvoria predovšetkým súčasť prirodzenej flóry v ústach, potrebnej k začatiu tráviaceho procesu. Jediná možnosť, ako bojovať proti zápachu z úst je kyslík, ktorý zabráni vzniku zapáchajúcich zložiek po dobu 12 hodín, alebo v niektorých prípadoch aj viac.

Dr. Harold Katz sa neustále snaží vytvárať nové produkty, ktoré každodenne pomôžu miliónom ľudí po celom svete. V ponuke sa podľa značiek nachádzajú systémy TetroBreath (v EÚ pod týmto názvom, mimo EÚ pod názvom TheraBreath), PerioTherapy, TheraBrite, TetroBreath PLUS (TheraBreath PLUS), Aktiv K12/Oxigen a dokonca aj produkty určené pre psov.
Z hľadiska produktov Dr. Harold Karz ponúka zubné pasty, ústne vody, spreje a kvapky do nosa, žuvačky, probiotiká, nástroje na ústnu hygienu a podobne.
Naša spoločnosť sa rozhodla zo začiatku zamerať hlavne na produktovú líniu TetroBreath, PerioTherapy a TetroBreath PLUS. Nevylučujeme však neskôr distribúciu aj iných produktov.