Zápach z úst

AŽ ŠTVRTINA SLOVENSKEJ POPULÁCIE TRPÍ DLHODOBÝM ZÁPACHOM Z ÚST.

Čo je halitóza (zápach z úst)?

Halitóza je lekársky názov pre nepríjemný zápach z úst.
V spoločnosti sa považuje za tabuizovanú tému, preto sa s termínom halitóza ešte veľa ľudí nestretlo. V podstate existujú dva typy halitózy, a to krátkodobý zápach z úst (napr. po zjedení cibule alebo cesnaku) a dlhodobý zápach z úst, ktorý má bakteriálny pôvod. Halitóza má značný spoločenský a sociálny dopad pre ľudí postihnutých týmto problémom, a preto je to jeden z najfrekventovanejších dôvodov na vyhľadanie zubného lekára. Najefektívnejší a zaručený spôsob ako sa zbaviť tohto problému je systém dentálnej starostlivosti TetroBreath!

Vznik zápachu z úst

Dr. Harold Katz po niekoľkoročnom výskume zistil, že nepríjemný zápach z úst vytvárajú anaeróbne (bezkyslíkaté) baktérie produkujúce síru, ktoré žijú pod povrchom jazyka a v hrdle. Ich existencia má za úlohu napomáhať ľuďom pri trávení rozkladaním proteínov v niektorých potravinách, hliene, krvi a zapálenom ústnom tkanive. No však za určitých podmienok ich rozkladajú vo veľkom množstve. Ak tieto prospešné baktérie prídu do styku s určitými zložkami proteínov, vytvoria zapáchajúce látky ako napríklad sírovodík a vypustia ich na zadnú časť jazyka alebo do hrdla, čo spôsobí nepríjemný zápach. Tieto baktérie nie sú infekčné – nedá sa nimi nakaziť od niekoho iného, nedajú sa odstrániť z ústnej flóry natrvalo, ani škrabaním jazyka, ani antibiotikami.

Ďaľšími podporujúcimi faktormi sú nedostatok slín v ústach, alkohol, cukry (napr. aj v žuvačkách a niektorých zubných pastách), proteínové potraviny a potraviny s kyslým pH.

Symptómy zápachu z úst

 • Biely povrch na jazyku
 • Hlien sa často nachádza v hrdle; máte alergie
 • Biele guľaté kvapôčky na mandľách
 • Suché ústa alebo „pálivý“ jazyk
 • Ľudia vám často ponúkajú žuvačky
 • Ľudia sa odvracajú
 • Zlá chuť po pive, mlieku, káve a obyčajnej ústnej vode
 • Strata sebavedomia
 • Neustála trpká, horká a kovová chuť
 • Žiadna úľava pri čistení zubov

Odstránenie zápachu z úst

Na problémy s vašim dychom je určený systém dentálnej starostlivosti TetroBreath! Na trhu sa predáva od roku 1994 a odvtedy pomohol už miliónom ľudí zdvihnúť svoje sebavedomie a navrátiť svieži dych.

Hlavným dôvodom účinnosti systému TetroBreath na rozdiel od iných dentálnych starostlivostí je kyslíkatá zložka OXYD-8®, ktorá likviduje anaeróbne baktérie a zabraňuje tak vytváraniu nepríjemnému zápachu, pretože tieto baktérie pracujú v bezkyslíkatom prostredí a po strete s kyslíkom zanikajú.

Zápach z úst sa nedá liečiť antibiotikami, žiadnymi inými liekmi (tie práveže môžu váš dych ešte zhoršiť) a ani chemickými látkami obsiahnutými v niektorých zubných pastách. Jediná a účinná cesta ako zlikvidovať baktérie je dopraviť kyslík na miesta kde sa nachádzajú baktérie.

Ako funguje TetroBreath?

TetroBreath obsahuje jedinečnú patentovanú účinnú technológiu OXYD-8®. Stabilizovaná účinná prísada OXYD-8® vytvára okysličené prostredie ihneď ako sa dostane do ústnej dutiny.

TetroBreath útočí na zápach z úst dvoma spôsobmi:

 1. prísada OXYD-8® odstráni anaeróbne baktérie produkujúce síru počas halitózy,
 2. následne existujúce sírnaté zložky (pochádzajúce z kyslých a aromatických potravín, alebo aj pôvodom od baktérií) ihneď premení na nearomatické sírnaté soli.

Pretože TetroBreath obsahuje prírodné minerálne zložky, ktoré zabraňujú vzniku povlaku a zubnému kameňu, vaše zuby budú bielejšie a hladšie, umožnujúce aby váš svieži dych trval dlhšie.

Pre chronickú halitózu je určený systém TetroBreath PLUS. Zinková zložka Zinc-Rx ™ vytvorí obal okolo baktérií, následne ich odstráni a zároveň znižuje tvorbu zubného kameňa. So zvýšenou prítomnosťou OXYD-8® je zápach z úst eliminovaný za niekoľko minút.

Ako vznikol TetroBreath?

TetroBreath a technológiu OXYD-8® vyvinul počas dlhoročného výskumu Dr. Harold Katz, zakladateľ The California Breath Clinics (Klinika pre problémy s dychom v Kalifornii). Dr. Katz je uznávaný expert v oblasti problémov so zápachom z úst, trpkou chuťou a suchotou v ústach.

Jeho produkty, obsahujúce okysličujúcu zmes OXYD-8®, ktorá funguje ako jediný skutočný eliminátor zápachu z úst (halitóza), si kúpili po celom svete už milióny ľudí.

Vedecký výskum o nepríjemnom zápachu z úst začal aktívne už v roku 1994, po tom ako nemohol pomôcť s týmto problémom svojej 13-ročnej dcére. Jeho znalosti z bakterológie mu dopomohli odhaliť fakt, že nepríjemný zápach z úst vytvárajú anaeróbne baktérie žijúce pod povrchom jazyka a v hrdle, ktoré za určitých podmienok produkujú sírové zlúčeniny zapričiňujúce zápach z úst a chuťové problémy.

Vo svojej práci zistil, že zápach z úst z 90% nepochádza z tráviaceho traktu!

Obohatený týmto poznatkom začal Dr. Katz vyvíjať zmes, ktorá by mohla aktívne zahubiť anaeróbne baktérie produkujúce síru vo vnútri ústnej dutiny. Výsledné produkty (neustále vylepšované) sú takmer ohromujúce. Klinické testy pacientov Dr. Katza opakovane vykazovali kompletnú elimináciu zhruba 98% sírových zlúčenín.

Viac než 6 000 000 ľudí v 98 rozličných krajinách po celom svete už použili produktovú líniu TetroBreath (mimo EÚ pod názvom TheraBreath), aby eliminovali halitózu a pomohli si tak opäť vrátiť svoje stratené sebavedomie.

Odteraz ponúkame riešenie tohto problému aj v Slovenskej republike.